სემინარი ევროკავშირის შესახებ ჟურნალისტებისა და მედიასკოლების სტუდენტებისათვის
Erasmus+ პროგრამის, ჟან მონეს პროექტების ფარგლებში, საქართველოს რეფორმების ასოციაცია აგრძელებს სემინარების სერიას ევროკავშირის შესახებ. მორიგი ღონისძიება თბილისში ჩატარდა და განკუთვნილი იყო მოქმედი ჟურნალისტებისა და მედიასკოლების სტუდენტებისათვის.
მედიასაშუალებების წარმომადგენლებს ევროკავშირის შესახებ ესაუბრნენ კახა გოგოლაშვილი (რონდელის ფონდი), ივანე ჩხიკვაძე (ღია საზოგადოება - საქართველო), სერგი კაპანაძე (GRASS), ლევან მახაშვილი (საქართველოს პარლამენტი), ეკა აკობია (კავკასიის უნივერსიტეტი) და პაატა გაფრინდაშვილი (GRASS). დისკუსიის ფარგლებში დაფარულ იქნა 15 დეკემბერს გასამართი ევროკავშირ-აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამიტის კონტექსტში აქტუალური საკითხები და მოლოდინებიც.
ევროკავშირის შესახებ სემინარების შემდეგი ეტაპი 21-22 დეკემბერს სტუდენტებისათვის გაიმართება.
პროექტი თანადაფინანსებულია Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში და მისი მიზანია ევროკავშირის შესახებ ცოდნისა და ცნობიერების ამაღლება.

Within the framework of Erasmus + program’s Jean Monnet projects, Georgia’s Reforms Associates (GRASS) continues holding the series of seminars about the EU. The latest event was held in Tbilisi and it was tailored for the journalists and students from the media schools.
Kakha Gogolashvili (Rondeli Foundation), Ivane Chkhikvadze (Open Society Georgia Foundation), Sergi Kapanadze (GRASS), Levan Makhashvili (Parliament of Georgia), Eka Akobia (Caucasus University) and Paata Gaprindashvili (GRASS) spoke to the media representatives about the issues pertaining to the EU. During the discussion, current issues as well as expectations in the context of the upcoming December 15 Eastern Partnership Summit were covered.
The next round of the EU-related seminars will be held for students on December 21-22.
The project is co-funded under the Erasmus + program and it aims at enhancing knowledge and awareness about the EU.