გრასის დეზინფორმაციის ბრიფი - 27 თებერვალი - 4 მარტი
1. „ქართულმა ოცნებამ“ მიიღო გადაწყვეტილება, დააინიციროს საკანონმდებლო ინიციატივა, რომელიც „ლგბტ პროპაგანდას“ შეზღუდავს და საზოგადოებას „ფსევდოლიბერალური იდეოლოგიისგან და მისი გარდაუვალი მავნე შედეგებისგან“ დაიცავს;
2. მოძრაობა „ხალხის ძალა“ ანტი-ლგბტ კანონპროექტის მთავარ მხარდამჭერად პოზიციონირდა;
3. მმართველი პარტიის კრიტიკა სამოქალაქო სექტორისა და დონორებისადმი შალვა პაპუაშვილმა გააჟღერა;
4. მმართველმა პარტიამ უგულებელყო ევროპარლამენტის რეზოლუცია მიხეილ სააკაშვილის გათავისუფლების შესახებ;
5. პრორუსული დაჯგუფებების რეაქციები მმართველი პარტიის მიერ წარდგენილი ანტი-ლგბტ კანონპროექტის შესახებ; მათი თქმით, ლგბტ პროპაგანდა ევროკავშირის დათქმაა;
6. პროკრემლისტური დაჯგუფებები იმეორებენ ნარატივს, რომლის თანახმადაც ევროკავშირს საქართველოში „მაიდნის“ რევოლუციის წამოწყება სურს; მათი თქმით, ევროკავშირი წინააღმდეგობრივი მოსაზრებების გაჩუმებას ცდილობს;
7. პროპაგანდა აპელირებს, რომ საქართველოს გზა კეთილდღეობისკენ რუსეთზე გადის;
8. პროპაგანდისტების თქმით, აშშ-ს ფინანსური დახმარება ქართული ღირებულებებისა და იდენტობისთვის ძირის გამოთხრას ემსახურება.

1. Georgian Dream plans to initiate a law limiting "LGBT propaganda" to defend society from "pseudo-liberal ideology and its inevitable malign consequences"
2. People’s Power movement positions as main proponent of the initiated anti-LGBT law
3. Shalva Papuashvili leads the ruling party’s attacks on CSOs and donors
4. The ruling party denounces the European Parliament resolution calling for Mikheil Saakashvili’s release
5. Georgian Dream defends the Patriarch from President Zourabichvili’s remarks
6. Pro-Russian groups react to the ruling party’s plan to initiate an anti-LGBT draft law, says LGBT propaganda is imposed by the EU
7. Pro-Kremlin groups reprise the narrative about the EU wanting to start a “Maidan” revolution in Georgia, says it is silencing opposing opinions