გრასის დეზინფორმაციის ბრიფი - 5 მარტი - 11 მარტი
1. „ქართული ოცნებისა“ და მოძრაობა „ხალხის ძალის“ წარმომადგენლები კვლავ „ლგბტ პროპაგანდის“ წინააღმდეგ დაინიცირებული კანონის გატანას ცდილობენ; ამასთანავე, ოპოზიციასა და სამოქალაქო სექტორს პასუხების გაცემისკენ მოუწოდებენ;
2. „ქართული ოცნება“ ევროკავშირის რეკომენდაციებს აკრიტიკებს; საქართველოს ყოფილი თავდაცვის მინისტრის, ზურაბ ადეიშვილის მიღების გამო გერმანიასა და ევროკავშირს აკნინებს;
3. პარლამენტის თავმჯდომარე დონორ ორგანიზაციებს კვლავ უტევს საქართველოს არჩევნებში ჩარევის ბრალდებით
4. გავრცელებული პროპაგანდის თანახმად, ევროკავშირი საქართველოს მოუწოდებს, „ლგბტ იდეოლოგია“ მიიღოს და „მეორე ფრონტი“ გახსნას;
5. პროკრემლისტური დაჯგუფებების თქმით, ნატოს მე-5 მუხლი სიცრუეა, რადგან ალიანსი საქართველოს არ დაიცავს საჭიროების შემთხვევაში;
6. პროპაგანდისტული წყაროები რუსეთის აგრესიაში უკრაინასა და დასავლეთს ადანაშაულებენ; კვლავ ავრცელებენ „მეორე ფრონტის“ კონსპირაციებს;
7. პროპაგანდა ირწმუნება, რომ ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის ერთადერთი გზა რუსეთთან ურთიერთობების დამყარებაა;
8. პროპაგანდისტების თქმით, ამერიკის შეერთებული შტატები საქართველოს ხელისუფლების გადაგდების გეგმებშია ჩართული.

1. Georgian Dream and People’s Party movement double down on “LGBT propaganda”, urge the opposition and CSOs to respond
2. Georgian Dream criticizes EU recommendations, blasts Germany and EU for hosting Georgia’s former Minister of Justice, Zurab Adeishvili
3. Chairperson of the Parliament continues pressure on donor organizations, accuses them of interfering in Georgian elections
4. Propaganda says the EU, the West is pressuring Georgia to adopt “LGBT ideology” and open a second front
5. Pro-Kremlin groups claim NATO’s article 5 is bogus, says the alliance will not protect Georgia if needed
6. Propaganda sources blame Ukraine and the West for Russia’s aggression, repeats second front conspiracy