GRASS უერთდება დასავლელი უსაფრთხოების ექსპერტების მოწოდებას ქვეყნიდან რუსი დაზვერვის ოფიცრების გაძევების თაობაზე
23 მარტი, 2018
ბოლო წლებში რუსეთის ფედერაციის მხრიდან განხორციელდა არაერთი აგრესიული ქმედება კერძოდ, მეზობელი ქვეყნების საერთაშორისოდ აღიარებული საზღვრების დარღვევა,  უცხო ქვეყნების ტერიტორიების ანექსია, დეზინფორმაციული კამპანიის წარმოება, კიბერ-თავდასხმები ასევე, ბრიტანეტში ყოფილი რუსი ჯაშუშის მოწამვლის ფაქტი.
რუსეთის მხრიდან NATO-ს წევრი ქვეყნების მიმართ წარმოებული მტრული პოლიტიკის გათვალისწინებით, დასავლელი უსაფრთხოების ექსპერტები მოუწოდებენ NATO-ს, ევროკავშირსა და მათ მოკავშირეებს შეუერთდნენ ბრიტანეთს და თავიანთი ქვეყნებიდან გააძევონ რუსეთის დაზვერვის აგენტები
საქართველოს რეფორმების ასოციაცია (GRASS) უერთდება დასავლელი უსაფრთხოების ექსპერტების ქვეყნიდან რუსი დაზვერვის ოფიცრების გაძევების შესახებ მოწოდებას. აღნიშნული განცხადება გამოქვეყნდა ჩეხეთის არასამთავრობო ორგანიზაციის European Values  ვებ-გვერდზე, რომელსაც  სხვადასხვა ქვეყნის არასამთავრობო ორგანიზაცია აწერს ხელს.

GRASS joins the call by Western security experts to join the UK and expel undeclared contingents of Russian intelligence officers
23 March, 2018
Russia’s recent track record includes the invasion of neighboring countries, repeated violations of international borders, kidnapping of foreign citizens, highly belligerent disinformation campaigns, extensive cyber-attacks, and the annexation of foreign territory by force.
Given the trajectory of Russian hostile activity and this repugnant offense against a NATO member state, western security experts call upon NATO and EU allies to join our British friends and expel contingents of Russian intelligence officers from their soil.
Georgia’s Reforms Associates (GRASS) joins the above mentioned statement. This statement was published by the Czech Think-Tank European Values web-site, and is signed by NGOs of various countries.