სომხეთის სამოქალაქო საზოგადოება მხარს უჭერს საქართველოს სამოქალაქო საზოგადოებას
ამ წერილით ჩვენ, სომხეთის სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციები და ცალკეული პირები, გამოვხატავთ მტკიცე სოლიდარობას თქვენ მიმართ. ჩვენ მხარს ვუჭერთ თქვენს გამბედაობას, დაუპირისპირდეთ საქართველოს მთავრობის მუდმივ მცდელობებს, შეზღუდოს სამოქალაქო თავისუფლებები და ადამიანის ფუნდამენტური უფლებები, მათ შორის, ქალთა პოლიტიკური მონაწილეობის შეზღუდვის სახით, ასევე, უცხოური გავლენის გამჭვირვალობის შესახებ კანონპროექტის ხელახალი შეტანით.
იმ ადამიანთა გონებაში, რომლებსაც ახსოვთ მე-20 საუკუნის ისტორია, უცხოური გავლენის კონცეფცია მჭიდროდ არის დაკავშირებული შეთქმულების თეორიებთან, რომლებიც გამოიყენება ადამიანის უფლებების დარღვევისა და უდანაშაულოთა დევნისთვის, რის გამოც, ჩვენი ორივე ერი მნიშვნელოვნად დაზარალდა. ჩვენ გვჯერა, რომ იმ დროს, როდესაც დემოკრატიაზე მრავალი მხრიდან ხდება თავდასხმა, კიდევ უფრო მნიშვნელოვანია პრო-დემოკრატიული ძალების გაერთიანება და დემოკრატიის დასუსტების მცდელობების წინააღმდეგ დაცვის გაძლიერება ჩვენს რეგიონში და მის ფარგლებს გარეთ.
ჩვენ თვალს ვადევნებთ მოვლენებს მწუხარებით, მაგრამ, ასევე, აღფრთოვანებული ვართ თქვენ მიერ გამოვლენილი გამძლეობით, თქვენი სულითა და ურყევობით. ჩვენ ვიცით, რომ თავისუფლება ღრმადაა ფესვგადგმული ჩვენს საზოგადოებებში და ისტორიის ყველაზე ბნელ პერიოდებშიც კი მისთვის ბრძოლაში არასოდეს დაგვიხევია უკან.

Letter of Support to Georgian Civil Society,
With this letter we, Armenian civil society organizations and individuals, express our strong solidarity with you. We support you in your courage to stand against consistent and constant efforts by Georgia’s government to limit civic freedoms and fundamental human rights, including in the form of limiting the political participation of women, also by re-introducing the draft law on Transparency of Foreign Influence.
In the minds of people who remember the history of the 20th century, the concept of foreign influence is strongly associated with advancing conspiracy theories used for violations of human rights and prosecution of the innocent, from which both our nations suffered significantly. We trust that at the times, when democracy is being attacked from so many angles, it is even more important to unite pro-democratic forces and build firewalls against attempts of weakening it in our region and beyond.
We follow the developments with sorrow but also with admiration to the resilience you demonstrate, your spirit and unbrokenness. We know that freedom is deeply and inherently rooted in our societies, and even in the darkest hours of history the fight for it was never compromised.