დებატები ევროკავშირში ინტეგრაციის შესახებ
2015 წლის 13 სექტემბერს ახალქალაქში, საქართველოს რეფორმების ასოციაციის(GRASS) მიერ ორგანიზებული და საქართველოში ლიტვის საელჩოს მხარდაჭერილი პროექტის ფარგლებში: „სიმულაციური დებატები ევროინტეგრაციის საკითხების შესახებ, უმცირესობების ახალგაზრდა წარმომადგენლების მონაწილეობით" - დასკვნითი ეტაპი გაიმართა, რომელიც ევროინტეგრაციის თემატიკაზე დებატებს გულისხმობდა.
სკოლის მოსწავლეებისაგან შემდგარი რამდენიმე გუნდი სხვადასხვა თემატიკის ირგვლივ ეჯიბრებოდა ერთმანეთს. დებატების 3 რაუნდისშემდეგ გამოვლინდა გამარჯვებული გუნდი, რომლის წევრებსაც საჩუქრად გადაეცათ პლანშეტები.
პროექტი მიზნად ისახავდა ადგილობრივი ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლებას ევროკავშირში ინტეგრაციასთან დაკავშირებით და დებატების უნარ-ჩვევების განვითარებას.

13 Septmeber, 2015 Georgias' Reforms Associates organized the final stage of the project : "Minority Youth’s Simulation Debates on EU Integration" in Akhalkalaki. The project was funded and supported by Lithuanian Embassy, through the Development Cooperation and Democracy Promotion Programme.
The essence of the project is to empower the young minorities and offering them spaces to be heard.The project promotes horizontal priorities of development cooperation, through contribution to voice up minority youth’s position towards Georgia’s European choice and raising awareness on challenges and benefits in the process of EU integration.
The simulation was diveded into three parts and after the three rounds of debating special jury revealed the winner team.
We would like to thank the participants and the Lithuanian Embassy in Georgia for supporting the project!